Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Rekonstrukce rybníka v městysi Červené Pečky

Typ: ostatní
Povinná publicitaÚčelem realizace projektu je rekonstrukce a revitalizace malé vodní nádrže v zámeckém parku v intravilánu městyse Červené Pečky. V rámci projektu bude odtěžen sediment a dojde k rekonstukci stavebně-technologických prvků nádrže. Cílem projektu je zejména navrácení vodní nadrži svých estetických, retenčních a bilogických funkcí. Rybníček vytváří ráz celého zámeckého parku je je jako krajinotvorný prvek pro park nezbytný. Na rybníček se dále váží vodní druhy jak živočichů tak rostlin. Realizací projektu tak dojde ke zvýšení biodiverzity v parku.

Důvodem realizace projektu je současný špatný stav rybníčku, který je navíc značně zanesen sedimenty. Důsledkem ukládání sedimentů je postupné omezování až znemožňování estetických, biologických a ekologických funkcí rybníčku. Následkem realizace projektu tak bude zvětšení retenčního prostoru nádrže a dále pak zvýšení biodiverzity rybníčku vlivem snížení trofie vody. Realizace projektu je tedy nezbytná.

Projekt „Rekonstrukce rybníka v městyse Červené Pečky“ byl financován ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím programu Ministerstva zemědělství 129 290 „Podpora opatření na drobných vodních tocích a malých vodních nádržích“


Vytvořeno: 25. 5. 2020
Poslední aktualizace: 25. 5. 2020 16:06
Autor: Lubomír Jirků
A picture
A picture